Nowoczesne dodatki do współczesnych wnętrz

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. W przypadku aranżacji wnętrz tymi szczegółami są właśnie… dodatki! Gustowne, eleganckie, nierzadko zaskakujące i odważne akcesoria, dzięki którym nasze pomieszczenia zyskają unikatowy wystrój i wspaniały klimat. Ich moc może być naprawdę wielka, jednakże pod warunkiem zachowania rozsądku, umiaru i harmonii. Sprawdźmy, jak mogą wyglądać dekoracje we współczesnych salonach i sypialniach!

Akcesoria dekoracyjne w nowoczesnej aranżacji

Współczesne wnętrza przybierają dwa odmienne oblicza. Z jednej strony charakteryzują się ascetycznym, surowym wystrojem oraz stonowaną kolorystyką, z drugiej natomiast coraz to częściej możemy spotkać się z odważnymi, barwnymi i różnorodnymi formami, bliskimi eklektyzmowi.

Bazę naszych dekoracyjnych starań zawsze powinny stanowić meble do salonu i sypialni oraz kolor ścian. Dodatki mają bowiem za zadanie wydobyć, podkreślić ich piękno lub też przełamać i ożywić jednolitą strukturę.

Zabawa światłem, czyli designerskie oświetlenie

Oświetlenie nie tylko tworzy klimat, ale może stać się również doskonałym dodatkiem w nowoczesnych wnętrzach. Nie bójmy się eksperymentować z kolorem, materiałem oraz formą!

Mogą być to dekoracyjne lampy w postaci wiszących kul, modele z geometrycznymi kloszami lub o fantazyjnych, zawiłych kształtach, a nawet klasyczne proste żarówki, charakterystyczne dla stylu industrialnego. Oryginalne egzemplarze znajdziemy także w asortymencie lamp podłogowych, które świetnie sprawdzą się nie tylko w salonie, ale również w przestronnej sypialni.

Dekoracje na ścianę

Najpopularniejsze dekoracje na ścianę to oczywiście obrazy i eleganckie plakaty. To, na jakie modele się zdecydujemy, zależeć będzie przede wszystkim od charakteru danego pomieszczenia. Przykładowo, do wnętrz minimalistycznych, w których dążymy do utrzymania harmonii, nietrafionym wyborem okaże się kolorowa ilustracja z pogranicza pop-artu. W podwojeniu zachwycającego efektu może pomóc również odpowiednia ramka.

Świetnym dodatkiem, ożywiającym jednolite, gładkie ściany są także dekoracyjne lustra oraz zegary. Podobnie jak obrazy i plakaty, możemy umieścić je zarówno w strefie gościnnej, jak i naszej sypialni. Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie pozłacane lustra, przypominające swoją formą słońce oraz zegary na drewnianej tarczy.

Tekstylia do pokoju i sypialni

Wypoczynkowe meble do salonu oraz sypialni możemy udekorować wzorzystymi poduszkami, pledami oraz kocami. Jeśli nasze wnętrza są zbliżone do stylistyki skandynawskiej, wybierzmy ponadto dywany lub chodniki, wykonane z naturalnych tkanin. Nowoczesny wystrój zamiast ozdobnych firanek preferuje natomiast długie, wyraziste zasłony lub drewniane wewnętrzne rolety.

Dekoracje na meble

Czym udekorować meble do salonu i sypialni? Poza klasycznymi figurami i posążkami zwracajmy również uwagę na elementy, takie jak świeczniki, lampiony oraz wazony na kwiaty. Nie muszą one pełnić jedynie funkcji praktycznej, a stać się gustownym i ozdobnym elementem naszego stołu lub komody. Ciekawe rozwiązanie stanowią ponadto eleganckie szkatułki i misy.