Salon w stylistyce nowoczesnej

Pokój dzienny to szczególna przestrzeń o charakterze wypoczynkowym i gościnnym, którą każdy z nas wyobraża sobie zupełnie inaczej i ma w stosunku co do niej odmienne oczekiwania. Niektórzy preferują ciepłe, klimatyczne wnętrza, o klasycznym wystroju, inni natomiast skłaniają się w stronę najnowszych trendów, czyli minimalistycznych, designerskich aranżacji o współczesnym charakterze. Dzisiaj skoncentrujemy się na nowoczesnych salonach i podpowiemy, jak urządzić je z pomysłem!

Designerskie meble do pokoju dziennego

Nowoczesne wnętrza rządzą się swoimi prawami. Dominują w nich stonowane, jasne barwy, w szczególności różnorodne odcienie bieli i szarości oraz naturalne materiały, takie jak kamienie, drewno, beton, czy skóra. Podstawę każdej przestrzeni wypoczynkowej stanowią jednak meble do pokoju dziennego. Na jakie modele należy zatem zwrócić uwagę, chcąc utrzymać w swoim salonie współczesny wystrój?

Idealnym rozwiązaniem będą proste, foremne bryły, pozbawione elementów dekoracyjnych, takich jak ozdobne frezy na frontach oraz finezyjne uchwyty lub nóżki. Warto zdecydować się również na tylko i wyłącznie niezbędne meble, czyli stół jadalny, stolik kawowy, zestaw wypoczynkowy, niewielką komodę oraz szafkę RTV, z opcjonalnym oświetleniem LED. Nowoczesne salony to wnętrza minimalistyczne, w których nie ma miejsca na przepych i egzotyczną różnorodność. Najciekawszy i największy wybór mebli do pomieszczeń utrzymanych w takiej stylistyce oferują oczywiście sklepy internetowe, w których każdy znajdzie zarówno podstawowe wyposażenie, jak i designerskie dodatki, takie jak obrazy, rzeźby lub wazony.

Dla kogo nowoczesny pokój dzienny?

Kto powinien zdecydować się na salon o współczesnym wystroju? Z całą pewnością takim wnętrzem będą zachwyceni wszyscy miłośnicy minimalizmu oraz funkcjonalnych rozwiązań, jak i entuzjaści designerskich, ciekawych i nietuzinkowych wnętrz, o nieco surowej stylistyce. Nowoczesny pokój dzienny to także idealna propozycja dla tych, którzy w swojej przestrzeni życiowej preferują proste, ponadczasowe aranżacje, przez lata zachowujące swój charakter. Niewątpliwą zaletą współczesnych pomieszczeń jest to, że dają one ogromne możliwości w zakresie zmian wystrojowych. Nawet niewielkie modyfikacje nie pozostaną niezauważone!