Zestawy wypoczynkowe do salonu

Meble do salonu stanowią wizytówkę tego szczególnego wnętrza. To właśnie one decydują o jego charakterze oraz wpływają na ostateczną stylistykę. Honorowe miejsce w każdym pokoju dziennym zajmują oczywiście zestawy wypoczynkowe, służące codziennemu relaksowi, rodzinnym spotkaniom oraz przyjmowaniu gości. Dzisiaj skupimy się na tym, czym kierować się poszukując mebli tapicerowanych oraz jakie modele wybrać do różnorodnych wnętrz.

Wybieramy meble tapicerowane- na co zwrócić uwagę?

Dopasowując wypoczynkowe meble do salonu, oczywistymi kryteriami jest dla nas ich kolor, rodzaj materiału z jakiego wykonano obicie, miękkość i wygoda, a także kształt i rozmiar. Są to elementy, które w każdym przypadku zależą od indywidualnego gustu oraz możliwości danego wnętrza, dlatego też teraz skoncentrujemy się na kilku innych, równie kluczowych cechach!

Rodzaj tkanin obiciowych

Tutaj na szczególną uwagę zasługują tkaniny plamoodporne i łatwo czyszczące, będące idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Właściciele czworonogów w bogatej ofercie materiałów dostępnych na rynku znajdą również te, przyjazne zwierzętom, niepodatne na pazury oraz utrudniające wnikanie sierści. Osoby borykające się z uciążliwymi alergiami powinny natomiast poszukiwać tkanin certyfikowanych, pozbawionych substancji chemicznych, które mogą nasilać objawy choroby.

Z funkcją spania czy bez?

Twój salon wieczorami zamienia się w przytulną sypialnię? Jeśli tak, wybierając zestawy wypoczynkowe, takie jak narożniki i kanapy, podstawowym kryterium stanie się ich wyposażenie w funkcję spania oraz pojemnik na pościel. Największy wybór modeli dostępny jest oczywiście w internetowych sklepach meblowych.

Dodatkowe udogodnienia

Relaks na meblach wypoczynkowych to dla wielu jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu oraz magazynowania sił do dalszych aktywności. Osoby zaliczające się do tego grona, mogą rozważyć zakup mebli do salonu z regulowanymi zagłówkami lub oparciami, a także specjalnymi podłokietnikami.

Klasyka czy nowoczesność?

Zarówno wystrój tradycyjny, jak i współczesny od lat mają swoich wiernych miłośników. Jeśli należysz do pierwszej grupy, możesz pokusić się o zestawy wypoczynkowe, charakteryzujące się przeszyciami lub efektem pikowania na siedzisku i podparciu, a także ozdobnymi podłokietnikami i wykończeniami, na przykład z wykorzystaniem drewna. Dominujące barwy takich kompletów to beże i brązy.

Entuzjaści minimalizmu oraz stylistyki nowoczesnej nie przejdą natomiast obojętnie obok prostych, regularnych kanap, narożników i sof, utrzymanych w szarych lub pastelowych barwach. Najpopularniejsze rodzaje tkanin takich zestawów to gładkie skóry oraz zamsze.

Pamiętajmy, aby w trakcie poszukiwań wymarzonego zestawu wypoczynkowego zawsze kierować się również jakością jego wykonania, przekładającą się na wygodę użytkowania. Nie są to bowiem sezonowe meble do salonu, a długowieczne wyposażenie, z którego my, jak i nasi bliscy będziemy korzystać przez następne lata.