Jak wybrać meble do salonu?

Jak wybrać meble do salonu?

Pokój dzienny jest zawsze wizytówką domu, ponieważ to w nim przyjmowani są goście. Oczywiście każdy właściciel mieszkania lub domu chce, aby goście podziwiali wyrafinowane wnętrze. Jednak oprócz piękna pokój musi mieć także funkcjonalność. Jak połączyć wiele potrzeb w jednym miejscu? Konieczne są odpowiednie meble do salonu.

Wszystkie funkcje salonu

Na początek warto zdecydować, do czego dokładnie zostanie przeznaczone pomieszczenie. Czy to miejsce, w którym zbierzesz się jako rodzina i obejrzysz film? Czy może planujesz regularnie organizować zabawne imprezy z przyjaciółmi? Nowoczesne meble do pokoju dziennego powinny przede wszystkim spełniać Twoje cele. Polscy producenci z reguły określają wyrażenie “zestaw do salonu” z szafą, sofą, stolikiem kawowym i dwoma fotelami. Opcja zachodnioeuropejska obejmuje włączenie do tej listy stołu jadalnego z krzesłami. Nowoczesne meble modułowe pozwalają też łączyć te funkcje.

Wcześniej salon był pokojem, w którym gościli wyłącznie goście. Taki pokój miał pokazywać gościom najlepsze cechy jego właścicieli, więc stosowano tutaj przemyślane meble systemowe. Tradycyjny salon był raczej wyposażony w meble białe, a przynajmniej jasne. Ciemne meble raczej przeznaczone były do wyposażenia gabinetów.

Co zrobić z małym salonem?

Właściciele małych mieszkań muszą oszczędzać metry kwadratowe i łączyć kilka funkcji w jednym pokoju. Dzięki temu salon może być zarówno miejscem przyjmowania gości, jak i miejscem odpoczynku dla całej rodziny. Małe apartamenty typu studio nie pozwalają nawet na zagospodarowanie przestrzenne przestrzeni, w tej sytuacji najlepiej nadają się meble wielofunkcyjne. Na przykład stół transformatorowy z powodzeniem łączy mały stolik kawowy i pełny stół jadalny.