Aranżacja mebli w salonie

Aranżacja mebli w salonie

Niezależnie od tego, jaka atmosfera panuje w twoim przypadku, salon jest przede wszystkim miejscem relaksu. Dlatego meble do salonu powinny być wybrane ze szczególną uwagą.

Jak ustawić meble?

Ułóż wygodne przejścia między elementami. Na przykład odległość w pobliżu szafki należy obliczyć, biorąc pod uwagę długość drzwi skrzydłowych + 60 cm – szerokość minimalnego przejścia. Meble do pokoju dziennego powinny być utrzymane w twojej ulubionej kolorystyce. Być może wolisz białe, jasne meble, a może bardziej pasują ci ciemne meble nowoczesne.

Za pomocą elementów szafki i mebli tapicerowanych możesz ustawić strefę przestrzeni, co jest szczególnie ważne w połączonych pokojach, na przykład w kuchni z salonem, w którym trudno jest ustawić sofy, półki i szafki. Jeśli obstawiasz strefowanie przestrzeni, zwróć uwagę na to, w jaki sposób zostaną zlokalizowane źródła sztucznego światła i rozkład naturalnego światła. I nie zapomnij o ważnej zasadzie proporcjonalności. Oznacza to, że wybierając meble systemowe do małego salonu, lepiej porzucić masywne szafki, sofy i fotele. Jeśli nie możesz się bez nich obejść, lepiej zabrać je głębiej do pokoju, dalej od okien i drzwi.

Dodatki do salonu

Kiedy już zdecydujesz czy lepszym rozwiązaniem są meble modułowe, czy wolisz kupować meble pojedynczo, to kolejnym etapem jest wybór potrzebnych elementów. Lepiej zacząć od tak zwanego środka pokoju. Pierwsze miejsce na liście głównych elementów salonu jest słusznie zajęte przez telewizję. Jednak wiele osób woli odpoczywać w domu od darów postępu technicznego, czytać w ciszy lub komunikować się ze sobą.

Tacy ludzie umieszczają w centrum akwarium z egzotycznymi rybami lub ozdobny kominek. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużego wiejskiego domu, to nie musisz ograniczyć się do wyboru, tylko jednego “centrum”, ale zaaranżować w salonie zarówno kino domowe, jak i kominek, uzupełniając je niezbędnymi meblami.