Butelkowa zieleń to kolor niezwykle ciekawy, inspirujący oraz elegancki. Jest również barwą z ogromnym potencjałem, dlatego też szczególnie chętnie wybiera się ją w aranżacji wnętrz. Obecnie, butelkowa zieleń to nie tylko farby, tekstylia, czy dodatki, ale także meble. W jaki sposób możemy zatem wykorzystać ten kolor w swojej przestrzeni?
Dlaczego butelkowa zieleń to wymarzony kolor w aranżacji wnętrz?
Ciemna, głęboka zieleń zaskoczy nas swoimi możliwościami i licznymi walorami. To barwa, która trafia w niezwykle szerokie gusta, a zainteresowanie nią od lat ani na chwilę nie maleje. Osoby, które zastanawiają się, czy jest to kolor odpowiedni do ich domu lub mieszkania, już za chwilę rozwieją swoje wątpliwości!
Butelkowa zieleń w różnych aranżacjach
Niewątpliwą zaletą butelkowej zieleni jest to, że pasuje ona do wielu wnętrzarskich stylów. Możemy wykorzystać ją zarówno w pomieszczeniach o wystroju klasycznym, jak i nowoczesnym, skandynawskim, glamour, boho, vintage, czy rustykalnym. Niezależnie od naszych gustów i potrzeb, tę barwę dopasujemy niemalże do każdej aranżacji!
Butelkowa zieleń do każdego wnętrza
Butelkowy odcień zieleni znakomicie odnajduje się również w różnych rodzajach pokojów. Poza dobrze znanymi sypialnią i salonem nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazł się on także w pokoju młodzieżowym, biurze, czy kuchni. Coraz to większą popularność zyskują obecnie wybarwione w tym kolorze meble do salonu oraz do kuchni.
Wyciszające i relaksujące barwy ziemi
Ciemna zieleń należy do kolorów inspirowanych naturą, dlatego też nie pozostaje bez wpływu na nasz nastrój i samopoczucie. Wycisza, relaksuje oraz odświeża. Pozwala na lepszą koncentrację, a nawet wzrost kreatywności. Wypełnione nią wnętrza stają się klimatyczne, a także odrobinę egzotyczne.
Szyk i elegancja
Na korzyść butelkowej zieleni wpływa ponadto jej elegancki, dostojny charakter. Akcenty tej barwy nadają pomieszczeniom wyrafinowanego, stylowego wyglądu, zachowując jednocześnie ich przytulność i urok. To idealny kolor dla osób, które chcą nadać wyrazu i klasy swoim wnętrzom oraz móc w przyszłości łatwo odświeżać i zmieniać ich wystrój.
Do czego pasuje butelkowa zieleń?
W związku z tym, że butelkowa zieleń należy do barw o szerokim zakresie zastosowania, możemy łączyć ją z wieloma innymi odcieniami, wzorami, czy strukturami. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, jaki efekt pragniemy osiągnąć oraz w jakim zakresie wykorzystujemy samą zieleń. Czy jedynie jako drobny akcent, czy większy element? Czy w postaci pokrycia ścian, tekstyliów, a może mebli?
Butelkowa zieleń w aranżacji nowoczesnej
Jeśli chcemy wykorzystać ciemną zieleń we wnętrzach nowoczesnych, np. industrialnych, warto pokusić się o jej połączenie z szarością, bielą, a także akcentami matowej czerni.
Butelkowa zieleń w aranżacji skandynawskiej
Butelkowa zieleń pięknie wygląda również w aranżacjach inspirowanych krajami północy. W tym zestawieniu doskonale współgra z lekką, śnieżną bielą oraz beżami. Jeśli pragniemy uzyskać klasyczny, skandynawski efekt, niech ciemna zieleń ograniczy się jedynie do pojedynczych, jednak widocznych i stylowych dodatków. Może być to np. pokryta w tym kolorze kanapa, znajdująca się w jasnym salonie, czy fotel w sypialni.
Butelkowa zieleń w aranżacji glamour i art deco
Mówiąc o butelkowej zieleni, nie sposób pominąć jej rolę w pomieszczeniach urządzonych w eleganckich, wytwornych stylach. Butelkowa zieleń wspaniale komponuje się z połyskującymi akcentami, w szczególności w kolorze złotym i miedzianym. Znakomity efekt stworzy również w duecie z pudrowym różem.
Butelkowa zieleń w aranżacjach vintage
Musztardowy, granatowy, orcha, a nawet czerwień – osoby uwielbiające klimat retro z pewnością zainteresują się wyrazistymi, barwnym i nieszablonowymi sposobami na połączenie butelkowej zieleni. Pamiętajmy tylko o tym, aby mimo mnogości barw nie przesadzić z ich wariacjami, co może doprowadzić do powstania wrażenia kiczu i chaosu.
Butelkowa zieleń – struktury i wzory
Tytułową barwę łatwo dopasujemy do wielu kolorów, jak i innych struktur oraz wzorów. Mogą być to motywy roślinne i tropikalne, geometryczne, a także w stylu vintage. Butelkowa zieleń lubi również towarzystwo drewna, szkła, metalu oraz naturalnych kamieni.