Tradycyjny salon dla miłośników ponadczasowego piękna

Mimo że stylistyka nowoczesna na dobre rozgościła się w naszych domach i mieszkaniach, tradycyjny wystrój wciąż znajduje swoich zwolenników, którzy nie zamieniliby go na nic innego. Klasyczne aranżacje nieodłącznie kojarzą się z ciepłem, bezpieczeństwem, a także rodzinnym i przytulnym klimatem, który rozkochał w sobie naprawdę wielu. Na czym bazuje styl tradycyjny i w jaki sposób urządzić w nim nasz pokój dzienny?

Meble systemowe i modułowe do salonu

Podstawę każdego wnętrza stanowią oczywiście meble do salonu. W tradycyjnym pokoju dziennym nie może zabraknąć dużego, wygodnego zestawu wypoczynkowego, składającego się ze skórzanej lub zamszowej kanapy i foteli. W większych pomieszczeniach możemy zdecydować się również na narożniki pokojowe. Do obowiązkowego wyposażenia należy zaliczyć także elegancką komodę, witrynę z przeszkleniami oraz niewielką biblioteczkę- wszystkie utrzymane w spójnej stylistyce. Możemy zdecydować się ponadto na proste, minimalistyczne kolekcje, jak i wyrafinowane, gustowne zestawy z profilowanymi nogami i tłoczonymi zdobieniami na frontach. Jeśli nasz salon łączy się z jadalnią, znakomitym wyborem będzie solidny drewniany stół, czyli główne miejsce spotkań z rodziną i bliskimi. Osoby, które ze względu na niewielkie rozmiary swojego pokoju dziennego mają trudności z jego umiejętnym rozplanowaniem, powinny skorzystać z możliwości, jakie dają tradycyjne meble modułowe, które w łatwy sposób dopasowują się do różnych potrzeb.

Jasna, stonowana kolorystyka

Najważniejszym elementem tradycyjnego wystroju jest kolorystyka. W klasycznym salonie powinny dominować jasne, ciepłe kolory: biel, brąz, beż oraz ecru. Są to barwy spotykane przede wszystkim na ścianach, jednakże dotyczą również wyposażenia. Tradycyjny pokój dzienny wypełniają bowiem meble wykonane z drewna lub materiałów drewnopodobnych, które wyróżniają się głębokim, łagodnym wybarwieniem w różnorodnych odcieniach brązu, a także widocznymi sękami. Klasyczne wnętrza nie lubią natomiast zarówno jaskrawych, krzykliwych, jak i ciemnych kolorów.

Dodatki o klasycznym designie

Tradycyjny wystrój kojarzy się z ponadczasowym pięknem, salonową elegancją, która ujmuje nas swoim ciepłem i harmonią. Mając wybrane meble do pokoju dziennego oraz kolor ścian, możemy zacząć zastanawiać się nad dodatkami. Przepiękne kwiaty doniczkowe to ozdoba, do której nie trzeba nikogo przekonywać, jednakże, na jakie inne elementy warto jeszcze zwrócić uwagę?

Urządzając klasyczny salon, wygospodarujmy w nim miejsce na lustro, które optycznie powiększy dostępną przestrzeń, a także nada jej gustownego charakteru. Wśród stylowych dodatków należy wymienić również stojące lampy, wazony na kwiaty, obrazy oraz niezastąpione ramki na rodzinne fotografie. Miłośnicy dalekich podróży mogą także zapełnić to wnętrze pamiątkami z odległych krajów.

Pamiętajmy, że etap wykańczania salonu jest bardzo ważny. Jest to bowiem najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w każdym domu, a często również jedyne, które pokazujemy zaproszonym gościom.