Pokój dzienny w wystroju skandynawskim

Stylistyka skandynawska od pierwszego wejrzenia skradła nasze serca i na dobre rozgościła się w naszych domach. Jednym z pomieszczeń, w którym od lat najczęściej wykorzystuje się wpływ krajów dalekiej północy, jest pokój dzienny. Skandynawski design to nie tylko dominująca biel w połączeniu z drewnianymi akcentami, ale również naturalne tkaniny, duże okna oraz proste, funkcjonalne meble do salonu. To minimalizm, dający poczucie ciepła i przytulności.

Skandynawska naturalność

Co sprawia, że wystrój skandynawski zachwyca zdecydowaną większość z nas? Z pewnością fakt, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Ponadczasowa jasna kolorystyka, z dominującą bielą, która znakomicie łączy się z odcieniami beżu, szarości oraz pastelami. Elementy z prawdziwego drewna, w postaci obowiązkowych parkietów i wykończeń mebli do salonu. Naturalne, miękkie tkaniny oraz roślinność, dbające o przytulny charakter każdego wnętrza. Duże okna, dające poczucie przestronności oraz zapewniające całodniowy dostęp światła. Oryginalne i bliskie naturze dodatki, wykonane nie tylko z drewna, ale również kamienia lub ceramiki. Wszystkie te elementy stanowią istotę stylu skandynawskiego, który oczarowuje swoją prostą urodą, połączoną z niezwykłą funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania.

Meble do salonu w stylu skandynawskim

Chcąc wiernie odwzorować w swoim pokoju dziennym skandynawskie piękno, musimy pamiętać o odpowiednio dobranych meblach do salonu. W tym przypadku konieczne będzie zrezygnowanie z wyposażenia o m.in. połyskujących frontach lub posiadającego finezyjne, eleganckie i bogate zdobienia.

Styl skandynawski cechuje prostota i funkcjonalność. Powinniśmy zatem zdecydować się tylko na niezbędne meble, które pozostawią nasz pokój otwarty i przestronny, a zarazem zapewnią wygodne miejsce do przechowywania podstawowych przedmiotów. Idealnym wyborem będą regularne, pozbawione dekoracyjnych akcentów, niskie bryły, w postaci szafek, stolików oraz niewielkich komód. Popularnym skandynawskim motywem są drewniane, ustawione pod lekkim ukosem nóżki. Dzięki takiemu rozwiązaniu meble do salonu prezentują się ciekawie, a przy tym nadają wnętrzu lekkości.

Wyposażenie salonu skandynawskiego na każdym kroku nawiązuje do natury. Poza najbardziej charakterystycznymi bryłami możemy również uzupełnić nasz salon o wiklinowe, plecione kosze lub skrzynie, a także ręcznie wykonane, drewniane stoliki kawowe.

Pokój dzienny jest strefą wypoczynkowo-gościnną, a zatem nie może zabraknąć w nim wygodnego zestawu wypoczynkowego. W salonie utrzymanym w stylu skandynawskim najlepiej zaprezentują się niskie i zgrabne sofy, kanapy lub wersalki, obite naturalnymi tkaninami. W takich wnętrzach rzadko spotkamy się natomiast z materiałami tapicerskim w postaci skóry lub zamszu.