Pokój dzienny – przytulna przestrzeń wypoczynkowa

Sztuka odpoczywania to temat rzeka. Czy potrafimy ot tak, chociaż na chwilę, przejść po pracy w tryb “offline” i zrelaksować się w zaciszu własnego domu? Czy znajdujemy czas na nasze przyjemności lub codzienne rytuały? I najważniejsze: czy udało się nam stworzyć odpowiednie warunki, aby zadbać o swoją regenerację? Jedną ze stref, w której odpoczywa większość z nas jest pełniący różnorodne funkcje pokój dzienny. Zobaczmy, jak urządzić to miejsce, aby o każdej porze można było w nim znaleźć chwilę tylko dla siebie i naładować baterie na czekające na nas jeszcze wyzwania.

Kącik wypoczynkowy w pokoju dziennym

Myśląc o wypoczynku w pokoju dziennym, nie sposób pominąć najważniejszy element tego wnętrza, czyli tapicerowane meble do salonu. Zadbajmy o to, aby były maksymalnie wygodne i w 100% wpasowujące się w nasze potrzeby. Jeśli lubimy spędzać czas z innymi, a najlepszą formą relaksu są dla nas spotkania i rozmowy z bliskimi, wstawmy do naszego pokoju przestronny narożnik pokojowy. W przypadku gdy najwięcej energii gromadzimy jednak, odpoczywając w samotności, zdecydujmy się na standardową sofę lub kanapę. Być może warto rozważyć zakup modelu z funkcją spania lub regulowanymi zagłówkami?

Relaks w domu: czas dla swoich przyjemności

Czy komfortowe meble tapicerowane to jedyna możliwość relaksu w pokoju dziennym? Zdecydowanie nie! Pamiętajmy, że każdy z nas lubi wypoczywać w odmienny sposób. Niektórzy, zamiast tradycyjnego leżenia preferują np. gry planszowe, malowanie lub majsterkowanie. Jeśli do tego typu prac manualnych nie dysponujemy dodatkową przestrzenią lub osobnym pokojem, będziemy potrzebować odpowiednich mebli do salonu. Niezbędny okaże się zatem duży stół pokojowy z odpornym na zarysowania i uszkodzenia blatem oraz stabilne i wygodne krzesło.

Wielu z nas uwielbia wypoczywać z książką. Gdy zaliczamy się do tego grona, wygospodarujmy w naszym salonie strefę do czytania. Może być to jeden regał lub biblioteczka z ulubionymi pozycjami literackimi oraz obowiązkowo: wygodny fotel z podnóżkiem, lub pufą. Jeśli zamiast książek, częściej sięgamy po czasopisma, również nie rezygnujmy z odpowiedniego miejsca do ich estetycznego i uporządkowanego przechowywania. Świetnie sprawdzą się do tego segregatory, dekoracyjne kosze lub osobna półka, gdzie będziemy gromadzić wszystkie numery najczęściej czytanych magazynów.

A może są wśród nas entuzjaści kina domowego? Chcąc dodatkowo umilić sobie czas spędzony przed telewizorem, poza wygodną kanapą z kocem i poduszkami, warto zadbać o designerskie szafki pod telewizor na sprzęt RTV. Mogą być one również miejscem, w którym dumnie wyeksponujemy pokaźną kolekcję płyt DVD lub CD.