Aranżacja salonu z szarymi ścianami

Szarość jest dziś utożsamiana z nowoczesnością. Spotkamy ją w wielu współczesnych, minimalistycznych aranżacjach, jednakże ze względu na swój stonowany, uniwersalny charakter, świetnie sprawdzi się także w innych stylach. Szarość nadaje wnętrzom łagodnego wyglądu, a przy tym doskonale je porządkuje. Stwarza ponadto wiele możliwości, stając się doskonałym tłem do różnorodnych wnętrzarskich kompozycji. Na jakie meble do szarych ścian warto się zatem zdecydować? 

Szare ściany z białymi meblami

Powszechnie wykorzystywane połączenie, do którego nie trzeba przekonywać żadnego z nas to oczywiście duet szarości i bieli. Tak urządzone wnętrza zyskają niebywale lekkiego charakteru, a także ponadczasowego wyglądu, który nigdy nie przestanie nas nudzić. Białe meble na tle jasnych, szarych ścian pomogą nam również nieco powiększyć nasze wnętrze oraz wprowadzić do niego harmonię. Nie bójmy się, że będzie to zestawienie zbyt monotonne, pozbawione wyrazu. Decydując się na klasykę, jaką jest właśnie biel i szarość, musimy pamiętać, że główną rolę odgrywają tu dodatki!

Białe meble do salonu, sypialni, czy kuchni, których tłem staną się szare ściany to pomysł nie tylko na wnętrza nowoczesne, ale również urządzone w stylistyce skandynawskiej lub rustykalnej.

Drewno na tle szarych ścian

Kolejny, popularny duet to szarość i drewno. Wymarzone połączenie w pokoju dziennym, sypialni, kuchni, a nawet pokoju nastolatka. Drewno jest surowcem, mającym szczególny wpływ na wystrój każdego wnętrza. Dostarcza ciepła, dba o klimatyczną atmosferę, a ponadto podobnie jak biel, jest ponadczasowe i szlachetne. Bardzo często drewno pojawia się w naszych aranżacjach jako dodatek do białego, szarego lub czarnego wyposażenia. Może oczywiście występować indywidualnie, w postaci np. wykonanego w całości w drewnie stołu do jadalni lub stolika kawowego. W zależności od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujemy, z drewnem zaaranżujemy nasze wnętrza nowocześnie lub klasycznie.

Duet szarości z czernią

Jeśli pragniemy urządzić nasze mieszkanie w stylistyce industrialnej, świetnym wyborem będą w tym przypadku czarne meble, które ustawimy na tle szarych ścian. Oczywiście nie musimy decydować się na całkowitą czerń, a na przykład połączoną ze wspomnianym już wcześniej drewnem. Pamiętajmy, aby umiejętnie obchodzić się z tym kolorem. Najlepszy efekt osiągniemy, wykorzystując ją jako akcenty, nie natomiast w roli dominującej.

Szare tło dla żywiołowych barw

Po serii klasycznych, stonowanych odcieni w końcu przychodzi pora na kolory! Tak – szarość to również doskonałe tło dla barw energicznych, żywiołowych, emanujących radością. Mogą być to zarówno różnorodne, łagodne i ciepłe pastele, jak i kolory, takie jak:

  • Malina, czerwień, bordo
  • Musztarda, pomarańcz
  • Zieleń, szmaragd
  • Chaber, granat

Meble utrzymane w tych barwach to przede wszystkim zestawy wypoczynkowe. Kolorowe sofy, kanapy, czy narożniki to znakomity pomysł na przełamanie charakteru naszego pokoju dziennego. Możemy odważyć się na takie rozwiązanie we wszystkich stylach: nowoczesnym, skandynawskim, retro, czy glamour.